top of page

      Köszöntelek Látogató!

Üdvözöllek a blogomban.Ahogy láthatod is, gondolatokat,idézeteket,titkokat találsz nálam...mivel ez egy blog ,naplókba olvashatsz bele.Ezek a szerelemről,szomorúságról,

érzésekről íródnak. Olvasgass bátran. Ha bármilyen véleményed,észrevételed van,írj a vendégkönyvembe.​

A naplóírás - életünk múló eseményeinek számbavétele, az okok-okozatok keresése, mintha az életen átvonuló lábnyomokat követnénk - a lélekgyógyászat fontos eszközévé vált. De elsősorban alkotó tevékenység, és gyakorta szórakoztató. A naplóírás ősi és önmagunknak szóló feladvány: meg tudjuk-e őrizni az időt? Olyan, mint virágot préselni, bort érlelni. Ha ma kevés időt rászánsz, később élénkebb képet kapsz belső életed eseményeiről, mintha fényképek százai készültek volna rólad.

Naplóm, naplóm, mondd meg nékem…

Mi is a blog? Az emberek miért írnak blogot?​

A kérdésekre van egy saját tapasztalataimon nyugvó elméletem. A blog nem más, mint az ember legféltettebb titkait Å‘rzÅ‘ ördögi dolog.  Az ember a blogjába leírhat bármit, de tényleg bármit. Akár a sexuális élményeit vagy a családon belüli gondjait! Akár be is "szólhat" más bloggereknek, mivel a névtelenség pajzsa mindannyiunkat megvédi nemtÅ‘l, kortól függetlenül. A nicknevekbÅ‘l lehetetlen kitalálni a másik nevét, lakcímét. Azért írnak az emberek blogot, mert lelkileg visszafejlÅ‘dtünk a digitális korszak hatására. Nem folytatunk verbális kommunikációt másokkal, a barátainkkal is MSNen, e-mailben beszélgetünk, nem látjuk egymás pusztán képeken, videókon digitális formában. A blog épp a magunkfajta lelkileg visszamaradott emberek számára van kitalálva.Naplót írni tizenévesek szoktak, vagy legalábbis ez ugrik be, ha naplóírásról van szó. Én mégis azt mondom, hogy a szorongástól szenvedÅ‘ embereknek is nagyon sokat használhat, ha tollat ragadnak és kiírják magukból az érzéseiket, gondolataikat…

Mi kell hozzá?

A naplóíráshoz igazán nem kell semmi. Elég egy füzet és egy toll, vagy egy számítógép és egy klaviatúra. Igen, ha jobban szeretsz gépelni, mint írni, akkor nyugodtan használd a kompjúteredet naplóírásra. A file-t lásd el jelszóval és innentől kezdve rajtad kívül más nem olvashatja, amit írtál. A fentieken kívül kell még egy kis idő és akarat. Ez utóbbi kettő csak rajtad múlik.

Miért írj (gondolat)naplót?
A naplóírás rengeteg haszonnal jár.
Például lehetőséget nyújt arra, hogy kiadd magadból a haragot, dühöt, elégedetlenséget és ezáltal megszabadulj ezektől a rossz érzésektől.
Az események és a hozzájuk fűződő gondolataidnak a leírásakor elemezned kell, hogy mi is történt, te hogy viselkedtél, mit kellett volna másként csinálni. A történtek leírása alkalmat teremt arra, hogy átgondolj helyzeteket és a te szerepedet bennük.
Közelebb kerülhetsz saját magadhoz. Ez most nem csak rizsa, hanem tényleg komolyan gondolom. Ha leírod, a gondolataidat, emlékeidet, érzéseidet, akkor előbb-utóbb letisztul és összáll a kép. Megérted, hogy mit miért csinálsz, hogy ki vagy te és mi fontos neked, mik azok a minták, amiket otthonról hozol és hasonlóképpen csinálsz évek óta, noha már a szüleid esetében is rossznak tartottad…
Ha jársz terápiára vagy csak magadtól próbálod megoldani a problémáidat, akkor a bejegyzéseket visszaolvasva követheted a saját fejlődésedet, és örülhetsz a megtett útnak.
A naplóban rögzítheted azokat a pillanatokat, amikor valaki kedves volt veled és ez téged boldoggá tett. Ezeket az öröm-írásokat később visszaolvashatod és újra átmelegítheti a szívedet.

HOGYAN írj naplót?
Ez a legfontosabb kérdés mind közül! A legelső dolog, amit véss az eszedbe, hogy ezt csak te olvashatod, így nyugodtan lehetsz őszinte! Mivel te vagy a napló tulajdonosa és csak te nyithatod ki, így nem kell megszerkesztened a bejegyzéseidet! Nem kell gondolkoznod azon, hogy mit és hogyan írj le, itt pont ez a lényeg! Engedd kontroll nélkül folyni a gondolatokat a fejedből! Ami gondolat megszületik a fejedben, az menjen azonnal a papírra! Ne értékeld, ne elemezd, ne törődj a helyesírási hibákkal, egyszerűen csak írj! Nem kell felülvizsgálnod a dühöt, az irígységet, a szarkazmust és az iróniát, ezek az érzések is te magad vagy! Később úgyis tudni fogod, hogy hol túloztad el a dolgokat!

Kinek írj?
Igen, jól olvasod a kérdést, kinek írj? A naplójában az ember önmagának szokott írni, de felnőtt fejjel ez már nem megy mindig könnyen. Sokan nevetségesnek érzik, hogy magukhoz szólnak és ezért hamarosan abbahagyják a naplóírást. Ha te is közéjük tartozol, akkor javaslom, hogy válassz ki valakit, akiben megbízol, aki a barátod, akinek el mered mondani a dolgaidat, és címezd neki a leveleidet. Persze ezeket a leveleket nem kell elküldened, annak a valakinek pedig nem kell elolvasnia, hiszen itt csak azért kell neked a címzett, hogy ne magadhoz kelljen beszélned. Ha nem találsz a rokonaid, barátaid közt olyan embert, akinek nyugodtan kipanaszkodhatnád magad, akkor írhatsz egy képzeletbeli vagy történelmi személynek is, vagy akár nekem is, igazából mindegy, a lényeg, hogy kezdd papírra vetni a gondolataidat!

Milyen gyakran írj?
Ez csak rajtad múlik. Ha van kedved, akkor naponta is írhatsz, de ha csak akkor írsz, amikor szorongsz vagy pánikrohamod volt, akkor írj akkor. Minél többször engeded szabadjára a gondolataidat és az érzéseidet, annál közelebb kerülsz magadhoz és a dolgok megoldásához!

És mégis miről írj?
A legnehezebb dolog elkezdeni a naplódat. Ott ülsz az üres papír felett és nem tudod, mit is kellene írnod. Kezdetnek köszönj és röviden írd le, ki vagy és mi a problémád. Aztán leírhatod, hogy aznap hogy érezted magad, kerültél-e kellemetlen helyzetbe, mi történt, te hogy érezted magad ott és akkor, mit gondoltál a helyzetről és magadról, a saját viselkedésedről, ha elmenekültél a szituációból, akkor hogyan és miért, mit kellene legközelebb másként csinálni, stb.
Ha egy-egy szituáció kapcsán felmerülnek benned problémák, bizonytalanságok, rossz érzések, akkor azokat is írd le. Ha a partnereddel, főnököddel, szüleiddel szemben vannak rossz érzéseid, akkor írd le, hogy mit gondolsz te ezekről a helyzetekről, emberekről, írd le az emlékeidet, amik hozzájuk kapcsolódnak, és állandóan visszatérnek a fejedbe.
És írd le azt is, ha valminek nagyon örültél, ha valaki kedvesen szólt hozzád és ez melegséggel töltötte el a szívedet, ha jól oldottál meg egy nehézséget, ha kiálltál magadért, és ha elégedett vagy magaddal! Rögzítsd ezeket is, és ha egyszer rosszabb napot fogsz, akkor ezekből erőt tudsz meríteni!

Ha kedvet kaptál, hajrá, láss hozzá!​



 

 

 

 

​

 





​

Home

Mappa

   Volt egy mesém

bottom of page